Rostislav Pavlosek

     

                             

      

 

 

       Třinec 739 61

       Frýdecká 50

       mob.  +420 605 338 194

       tel.     +420 558 958 367

       e-mail   pavlosek.loj@tiscali.cz

        https://www.kaktusy-par.wz.cz/

Ke kaktusům jsem se dostal jako dítko školou povinné při návštěvě místního zahradnictví kde pěstovali mimo jiné i několik velkých trsů Mammillaria prolifera.Zde jsem dostal svůj první kaktus a infekce známá jako láska ke kaktusům vypukla v plné míře.Od té doby neušel mé pozornosti žádný kaktus v okolí.Na balkoně vyrostl dřevofoliový pokus o skleník a začal jsem sbírat zkušenosti s pěstěním kaktusů. Léty sice tento zájem poklesl,ovšem do času než jsem před 15 lety navštívil se známým sbírku kaktusů v Bystřici nad Olší a zde infekce vypukla znova.  V současné době pěstuji kytky na zahradě ve Vendryni nedaleko místa bydliště ve dvou sklenících po 16ti m2.

Sbírka je zaměřena převážně na rostliny Severní Ameriky a Mexika,trochu si pohrávám s mrazuvzdornými rody.Většina rostlin pochází z vlastních výsevů,takže je k dispozici i dost semena-čku i vzrostlých rostlin. K dispozici je na e-mailové adrese seznam přebytků semen. Sbírka se nachází ve Vendryni nedaleko motorestu Rosea,kde se dá pohodlně zaparkovat a dle přiložené mapky dojít na zahradu cca 200 m.

Návštěvy jsem ochoten přijmout od konce dubna do konce září po předchozí domluvě na výše uvedených kontaktech v počtu 10-15 osob.Co se týče noclehu je možno zajistit na ubytovně SOU v Třinci na Kanadě nebo v hotelu Steel v centru města.

Třinec je jak známo hutnické město ležící v údolí Slezkých Beskyd ve východním cípu republiky kousek od Polska a Slovenska.Je to takřka ideální místo pro milovníky horských výšlapu,neboť se odtut dají plánovat pěkné výlety po hřebenech Beskyd s krásnými výhledy do polskéhu a slovenského pohraničí.